«АРЛЕКІН ІДЕ…»
In Memoriam
Легендарна колекція Ігоря Диченка
Українське мистецтво ХХ століття
Дати проведення: 20.08 – 6.09
Організатор: НКММК «Мистецький Арсенал»
Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал»
Відкриття: 20 серпня о 18:00
Вхід на відкриття за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн.
Прес-конференція: 20 серпня о 16:00
20 серпня у Мистецькому Арсеналі відкриється виставка унікальної приватної колекції Ігоря Диченка – українського мистецтвознавця і художника, який присвятив своє життя дослідженню творчості українських художників ХХ ст.
До експозиції увійдуть понад 300 творів українських і світових майстрів ХХ століття – мистецтво авангардистів, серед яких К. Малевич, О. Богомазов, В. Пальмов, О. Тишлер, В. Єрмілов; живописні та графічні твори «шістдесятників» – В. Зарецького, А. Горської, А. Сумара, З. Лерман, представників «нової хвилі» - В. Цаголова, Д. Кавсана та інших. Увагу відвідувачів неодмінно привернуть і 15 графічних робіт Сальвадора Далі – ілюстрації до твору Овідія "Мистецтво кохання"
На вшанування пам’яті колекціонера «Мистецький Арсенал» готує до друку каталог колекції – перше ґрунтовне наукове опрацювання з атрибуції 451 живописних і графічних робіт, які з 2011 року перебувають на тимчасовому зберіганні у НКММК «Мистецький арсенал» та в різних конфігураціях експонувалися у п’яти проектах. Презентація каталогу відбудеться на відкритті виставки, а придбати його можна буде у крамничці «Мистецького Арсеналу».
Ігор Диченко почав збирати твори авангардистів ще в студентські роки, на початку 1960х, і з того часу одержимість колекціонуванням стала сенсом його життя. Саме завдяки такій майже фанатичній відданості своєму захопленню було збережено стільки робіт українських художників ХХ століття. Свого часу твори з колекції експонувались у Нью-Йорку, Токіо, Мюнхені, Вінніпезі, Лондоні, Тулузі, Катовіце, Санкт-Петербурзі, Москві, Києві, Одесі.
Ще з радянських часів довкола колекціонера та його збірки роїлися чутки та містифікації, з роками набираючи загадковості. Ігор Диченко сам із задоволенням поширював про себе й колекцію міфи та легенди, тому нині ніхто достеменно не знає точної кількості творів, історії їхнього побутування та остаточного місця їхнього збереження. Власник робіт чудово розумів цінність зібраних ним творів, тому з кінця 1980-х рр. передав найцінніші шедеври на тимчасове зберігання до державних музейних інституцій. У різний час прихистком колекції були Музей книги і друкарства України, Національний художній музей України, Музей історії Києва.
В одному з інтерв’ю Ігор Диченко називав себе «останній з могікан старої гвардії колекціонерів, котрі відмовляли собі в усьому», згадував, як шукав роботи «репресованих, забутих і формалістів». А на тезу, мовляв, мало хто вірить, що він зібрав колекцію за безцінь, парирував: це таки правда, «на ці кошти можна було б зробити ремонт хіба що в якійсь халупі чи мансарді».
У 90-х роках Ігор Диченко мав традицію на День святого Миколая організовувати в Києві виставки з власної колекції. Виставки ці нагадували містерію. Одну з них він сам назвав іменем Арлекіна – свого улюбленого персонажа commedia dell’arte, театру-імпровізації, який, здавалося б, є непередбачуваним, як і життя. Сам Диченко також лицедіяв і про свою колекцію розповідав напівправду-напівфантазію. Певною мірою, доля Арлекіна, який уособлює недосяжну мрію і розчарування, спіткала й самого колекціонера, який в останні роки життя марив власним музеєм, де для відвідувача мав звучати білий рояль, де ніхто б не знав смутку і міг спілкуватись з однодумцями.
У п’ятницю, 28 серпня у Мистецькому Арсеналі в рамках виставкового проекту «АРЛЕКІН ІДЕ…» відбудеться НІЧ АРЛЕКІНА – ніч мистецтва, музики, моди та театру.
У ПРОГРАМІ НОЧІ:
20:00 – Арт-фешн від Поліни Веллер – молодої української дизайнерки, яка презентуватиме колекцію захоплюючих вбрань за мотивами Казимира Малевича та Василя Кандинського. Показ підготовлено за участі GO models agency.
20:30 – Концерт класичної камерної музики. За підтримки компанії «К.Бехштейн».
21:30 – Захоплива екскурсійна програма експозицією – понад 300 творів українських і світових майстрів ХХ століття – мистецтво авангардистів, серед яких К. Малевич, О. Богомазов, В. Пальмов, О. Тишлер, В. Єрмілов; живописні та графічні твори «шістдесятників» – В. Зарецького, А. Горської, А. Сумара, З. Лерман, покоління 1980-90х - В. Цаголова, Д. Кавсана.
22:30 – Театральна постановка «Невагомість душі» від квартету пантоміми DEK.RU.
З 20 серпня до 6 вересня Мистецький Арсенал запрошує відвідати ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ, яка триватиме в межах проекту «Арлекін іде…», який у певному сенсі слугує приводом для обговорення і дослідження важливих тем з історії українського мистецтва ХХ століття.
ЛЕКТОРІЙ
25 серпня, 18:30 – лекція Дмитра Горбачова "Ексцентрика. Українська авангардна сценографія 1920-х років"
28 серпня, 18:30 – лекція Зої Звиняцьківської «Взаємодія авангардного та народного мистецтва в Україні в 10-ті роки ХХ століття. Екстер, Малевич та народні майстри»
29 серпня, 14:00 – лекція Ольги Балашової «Не підлягає показу і розголосу: неофіційне художнє життя в радянській Україні 60-х»
31 серпня, 18:30 – лекція Лесі Смирної "Український нонконформізм та концепція національного мистецтва 60-х»
2 вересня, 18:30 – лекція Оксани Баршинової «Українське мистецтво у час змін: друга половина 1980-х – початок 1990х років»
КІНОПОКАЗИ
КОНТРАСТИ ШІСТДЕСЯТИХ
Цього року минає п’ятдесят років з моменту виходу на екрани фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» – ключової роботи українського кіно-відродження шістдесятих. Проте феномен «шістдесятників» в українському кіно далеко не обмежувався єдиним Параджановим. Поруч з ним творило ціле коло однодумців – режисерів «поетичного кіно» – Юрій Іллєнко, Леонід Осика, Микола Мащенко, Володимир Денисенко, інші.
Кінопокази в межах проекту «Арлекін іде…» звертаються до цих імен та їхніх найбільш візуально цікавих картинах шістдесятих років.
22 серпня, 14:00 – показ короткометражних фільмів поетичного кіно 60-х, 1965–1969р.
29 серпня, 16:00 – показ фільму Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», 1965р.
5 вересня, 14:00 – показ фільму Леоніда Осики «Камінний хрест», 1968р.
АБОНЕМЕНТ на всі заходи освітньої програми можна придбати в касі «Мистецького Арсеналу». Вартість абонементу – 80 грн. Абонемент дійсний лише у дні лекцій та кінопоказів.
______________________________________________________________________________________
Диченко Ігор Сергійович (19.12. 1946 – 24. 05. 2015) – мистецтвознавець, художник, колекціонер. Член НСХУ (з 1984 р.). Закінчив Київський художній інститут (1969 р.). Працював у Центральному Державному архіві музею літератури і мистецтва України, викладачем історії мистецтва у Київському хореографічному училищі, з 1992 року – ст. н. с. Музею історії Києва. Організатор та учасник численних виставок та мистецьких акцій від 1970-х рр. У 1992 заснував Міжнародний благодійний фонд. Автор дослідницьких праць про творчість видатних українських художників: Г. Нарбута, К. Піскорського, А. Петрицького, М. Бойчука, Л. Лозовського, В. Седляра, О. Богомазова, К. Малевича, В. Касіяна, М. Глущенка, Т. Яблонської, а також статей про творчість А. Павлової, В. Ніжинського, С. Лифаря, Л. Якобсона, Р. Нурієва, В. Малахова, Р. Поклітару.
Довідкова інформація:
«АРЛЕКІН ІДЕ…»
In Memoriam
Легендарна колекція Ігоря Диченка
Українське мистецтво ХХ століття
Дати проведення: 20.08 – 6.09
Організатор: НКММК «Мистецький Арсенал»
Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал»
Відкриття: 20 серпня о 18:00
Вхід на відкриття за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн.
Прес-конференція: 20 серпня о 16:00
Виставка унікальної приватної колекції Ігоря Диченка – українського мистецтвознавця і художника, який присвятив своє життя дослідженню творчості українських художників ХХ ст.
До експозиції увійдуть понад 300 творів українських і світових майстрів ХХ століття – мистецтво авангардистів, серед яких К. Малевич, О. Богомазов, В. Пальмов, О. Тишлер, В. Єрмілов, С. Далі; живописні та графічні твори «шістдесятників» – В. Зарецького, А. Горської, А. Сумара, З. Лерман, представників «нової хвилі» - В. Цаголова, Д. Кавсана та інших.
ГОДИНИ РОБОТИ:
11:00 – 20:00
Увага! 26 та 27 серпня з технічних причин виставка не працює. Перепрошуємо за незручності!
Загальна вартість вхідного квитка – 50 грн., пільгового квитка – 20 грн.
Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу.
Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).
ЕКСКУРСІЇ:
Вартість екскурсійної путівки – 200 грн.
Екскурсія англійською мовою – 250 грн.
Замовлення екскурсії за телефоном: 067 247 21 96
Безкоштовні екскурсії:
23.08 о 14:00;
24.08 о 14:00 та 18:00;
30.08 о 14:00;
1.09 о 18:00;
6.09 о 14:00;
Авторські екскурсії:
24 серпня, 14:00 – авторська екскурсія співкуратора виставки Ігоря Оксаметного
5 вересня, 12:00 – авторська екскурсія виставкою мистецтвознавця Дмитра Горбачова
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ
вул. Лаврська, 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25
artarsenal.in.ua
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal
ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:
[email protected] (для акредитації)
Тел.: +380 44 288 52 26
Написал Нина Ивановская
18:21 01.09.2015
Рейтинг
3
+1
«АРЛЕКІН ІДЕ…»
У Мистецькому Арсеналі
Комментарии
Комментариев пока нет
Только зарегистрированные пользователи могут отправлять комментарии
наши постоянные авторы
самые активные дискуссии
Тема: Олег Базилевич: Обыкновенный фашизм
Всего реплик: 70
Всего участников: 13
Олег Базилевич, Тамара Ярошовец, Константин Дмитриев
Тема: Константин Дмитриев: BITCOIN. ПРОГНОЗ МИЛЛИАРДЕРА МАРКА ГИНЗБУРГА
Всего реплик: 63
Всего участников: 9
Олег Базилевич, Константин Дмитриев, admin ronin
Тема: Олег Базилевич: Как нам обустроить Россию?
Всего реплик: 58
Всего участников: 13
Олег Базилевич, Максим Пестун, Константин Дмитриев