5
+1

30 лет Независимости Украины. Интервью с Олексой Руденко.

В день празднования 30-летия Независимости Украины Ronin.com.ua задал несколько вопросов известным людям нашей страны
Image_original
Олекса Руденко - заслужений художник України, доцент кафедри графіки ВПІ НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, член Українського Геральдичного Товариства,
член експертної дорадчої групи з питань військової символіки ГУ РСМЗ Збройних Сил України, президент Громадської організації «Департамент Воєнно-культурної антропології».

В день празднования 30-летия Независимости Украины Ronin.com.ua попросил его ответить на несколько вопросов.

-День Независимости для Вас праздник или просто дата в календаре?

-Для мене це справжнє свято, ще й з особистісним присмаком. 24 серпня 1991 року я увесь був у мітинговій стихії і це назавжди змінило моє життя.

-За 30 лет произошло много изменений. Что,по Вашему мнению, удалось? Что Вам нравится?

-За 30 років Україна пройшла великий і складний шлях. Нам вдалося створити передумови для формування тої спільності людей, яку називають нацією, хоча цей процес складний і триває досі. Нам вдалося створити більшість інститутів влади й державності, хоча діють вони ще недосконало. І що нам точно вдалося -відродити й зміцнити армію, один з небагатьох «китів», на яких базується незалежність. Армією можна пишатися.

-Что Вы категорически не приемлете из того,что произошло за эти годы ( не считая войну и Крым) ?

- Я категорично не сприймаю спроб втулити радянське минуле, десятиліття окупаційного ладу в Україні до її істориїї як природньої та інтегральної частини нашого розвитку. Саме невизнання факту окупації України білтшовицької російською владою, довге невизнання злочинів цієї влади проти України та українців, намагання продовжувати у сфері державного будівництва СРСР-вський інерційний досвід призвели до настільки довгої стагнації нашого поступу вперед. Як ми бачимо, динаміка розвитку країни значно пришвидшилася, коли почалася категорична відмова від «совка» у всіх його проявах.

-Какие действия сегодняшней власти Вы приветствуете ,а какие считаете недопустимыми?

-Я не сприймаю дій влади із затягуванням модернізації ЗСУ, я категорично не згідний з діями влади, які можна сприймати як реверанси в бік Росії як держави-агресора. Я обурююся необережними як мінімум та злочинними як максимум діями влади на зовнішньополітичній арені, які можна вважати такими, що здатні зруйнувати міжнародну підтримку України. Я проти політики діючої влади у сфері медіапростору, коли космополітичний та/або відверто ворожий наратив та контент безкарно заповнює телевізійний та інформаційний простір країни, а держава не втручається у боротьбу за свідомість людей. Хоча має цілком демократичні не диктаторські можливості протистояти цьому.

Комментарии

Комментариев пока нет

Только зарегистрированные пользователи могут отправлять комментарии

наши постоянные авторы

самые активные дискуссии

Всего реплик: 63
Всего участников: 9
Олег Базилевич, Константин Дмитриев, admin ronin
Всего реплик: 57
Всего участников: 9
Олег Базилевич, Константин Дмитриев, admin ronin
Тема: Олег Базилевич: Воздух "Олимпийского"
Всего реплик: 56
Всего участников: 17
Олег Базилевич, Дэви Аркадьев, Тамара Ярошовец

события

ноября 2021
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345