3
+1

«Тіні забутих предків. Виставка»

з 23 березня – 10 квітня 2016
Снимок экрана 2016-03-18 в 11.28.07_original
«Тіні забутих предків. Виставка»

Куратори: Павло Гудімов та Андрій Алферов
Організатори проекту в Києві: арт-центр Я Галерея, FILM.UA Group, НКММК «Мистецький Арсенал»; за підтримки благодійного фонду Бориса Ложкіна.
Дати: 23 березня – 10 квітня 2016
Відкриття: 23 березня 2016 р. у НКММК «Мистецький Арсенал»

«Тіні забутих предків. Виставка» – масштабний музейний проект,присвячений культовому фільму Сергія Параджанова. Фільму, якийвідійшов від статусу звичайного кіно, та став етапною роботою для українського мистецтва та національного кінематографу. Бо навіть після п’ятдесяти років кінофільм постає перед глядачем як провокація – справжнє непідробне мистецтво, що пройшло перевірку часом.

Проект «Тіні забутих предків. Виставка» покликаний відтворити світ фільму, зрозуміти контекст місця та часу, в яких він народжувався, та дослідити, де у кінострічці художній вимисел, а де – назавжди втрачена реальність.«З самого початку «Тіні…» були не конвеєрною стрічкою студії Олександра Довженка, а творчою лабораторією. Група митців-першопрохідців перетворила знімальний процес на якесь алхімічне дійство, чарівництво!» – коментує знімальний процес один з кураторів проекту Андрій Алферов.

У структурі виставки закладений «шлях»фільму. Дев’ять залів експозиції – це дев’ять своєрідних етапів створення фільму. Кожен із них дає можливість подивитися на «Тіні…» під різними кутами. В експозиції вперше будуть представлені розкадрування, зроблені Сергієм Параджановим,які зберігалися півстоліття в особистому архіві Володимира Луговського – другого режисера «Тіней…»; такі ж невідомі роботи Георгія Якутовича –художника фільму; фотографії та свідоцтва Тіберія Сільваші, який у студентські роки був фактично волонтером на зйомках картини; інтерв’ю та проби Геннадія Юхтіна, який був утверджений на роль Івана ще до того, як вона перейшла до молодого актора Миколайчука; роботи Лідії Байкової, яка створила світ унікальних костюмів «Тіней забутих предків».Крізь усю експозицію пройде відлунок стрічки у роботах сучасних художників Миколи Малишка, Тіберія Сільваші, Андрія Хіра, Антона Логова, Сергія Панасенка, композитора Святослава Луньова та режисера Ігоря Подольчака. На цих зв’язках акцентує увагу Павло Гудімов: «Фільм настільки концентрований, що потягнув за собою цілий спектр художніх явищ у сучасному мистецтві».
Крім цього, сама історія фільмуспівіснує з багатьма легендами навколо нього. Як жевсе було насправді?Дослідити це допомоглиспеціально влаштованіу рамках проектуекспедиції на Гуцульщину, впродовж яких відбулися численні розмови з безпосередніми учасниками та свідками зйомок – тими,кого у заключних титрах «Тіней…» позначили як «гуцули Верховини». А оскільки один і той самий випадок поставав у світлі різних трактувань, то підійти до них вдалось лише іронічно, пропустивши химерність багатьох історій у форматі коміксів Клубу ілюстраторів «Pictoric».

Так, крок за кроком, завдяки елементам мультимедійності, глядач матиме нагоду відчути свою причетність до феномену української культури.Важливість комплексного підходу в огляді кінокартини відзначав і Юрій Іллєнко: «Він [Параджанов] створив навколо себе цілий напрям, який був колосальним інакодумством, не політичним, але інакодумством у мистецтві, що було набагато плідніше, складніше та багатше, адже це не так однозначно, як просте невизнання певних політичних нормативів».* Тож невипадково куратори виставки відходять від пов’язаних із фільмом політичних подій. Твір вписується у світову хроніку першої половини 60-х років, за допомогою чого виокремлюється його власне місце у загальнокультурному контексті. Такі акценти на мистецькій складовій стрічки допомагають розвінчувати стійкі міфи про долю кіно у радянському суспільстві.
Супровідна програма проекту «Тіні забутих предків. Виставка» передбачає проведення лекцій про український та світовий кінематограф 60-х років, кураторських екскурсій, зустрічей з учасниками зйомок фільму та круглих столів.

Прес-конференція в Українському кризовому медіа центрі відбудеться 17 березня о 13.00
Прес-тур в НКММК «Мистецький Арсенал» відбудеться 23 березня о 17.00

Акредитація та додаткова інформація по проекту «Тіні забутих предків. Виставка» – за посиланням, телефоном +38 (067) 355 65 44 або електронною адресою [email protected]

Вартість квитків: загальний – 50 грн, пільговий – 20 грн. Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу.
.
Безкоштовний вхід для дітей до 12 років з батьками, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).

Команда проекту:

Куратори – Павло Гудімов, Андрій Алферов
Співкуратори – Борис Філоненко, Катерина Носко
Художник – Андрій Хір
Композитор – Святослав Луньов
Координатори проекту – Анастасія Верлінська, Віра Лой, Анна Гудімова, Ольга Савенок
Технічний директор – Андрій Качуро
Креативний продюсер мультимедійних проектів – Євген Санніков
Продюсер відеозйомок – Марина Орєхова
Фотографи –Максим Білоусов, Анна Войтенко, Володимир Денисенков, Василь Іваночко, Олег Самойленко
Оператор – Анна Войтенко
Дизайнер – Лара Яковенко, Катерина Сіваченко
Автори текстів – Дар’я Бадьйор, Романна Баран, Тетяна Белікова, Анна Білоус, Ірина Гуцуляк, Оксана Жеплинська, Іван Зеленчук, Лідія Дубиківська-Кальненко, Катерина Каркадим, Поліна Ліміна, Антон Логов, Любов Морозова, Катерина Носко, Леся Пискар, Сергій Тримбач, Борис Філоненко, Андрій Хір, Оксана Хір, Юлія Чернишова
Текстовий редактор – Олена Єгорушкіна
Консультанти проекту – Ганна Гадецька, Наталія Цегельник
Адміністратори проекту – Юрій Горпинич, Катерина Томашпольська, Вероніка Моль

Інституційні партнери:

Національний художній музей України (м. Київ)
Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького (м. Львів)
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського (м. Коломия)
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ)
Хмельницький обласний художній музей (м. Хмельницький)
Музей Сергія Параджанова (м. Єреван)
Музей «Хата-Гражда» (с. Криворівня, філія Івано-Франківського краєзнавчого музею)
Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка (м. Київ)
Музей Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка (м. Київ)
Національний центр Олександра Довженка (м. Київ)
Національна спілка художників України (м. Київ)
Державне агентство України з питань кіно (м. Київ)
Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва (м. Київ)
Галузевий державний архів Служби безпеки України (м. Київ)

Приватні архіви та колекції:

Олександр Антипенко
Тетяна Белікова
Іван Драч
Ігор Гринів
Іван Зеленчук
Лариса Кадочникова
Валерій Ковтун
Володимир Костирко
Володимир Луговський
Павло Мартинов
ТіберійСільваші
Адріана Скорик
Іван Снігур
Сергій Якутович

Дата: 23.03.2016

Комментарии

Комментариев пока нет

Только зарегистрированные пользователи могут отправлять комментарии

наши постоянные авторы

самые активные дискуссии

Тема: Олег Базилевич: Обыкновенный фашизм
Всего реплик: 70
Всего участников: 13
Олег Базилевич, Тамара Ярошовец, Константин Дмитриев
Всего реплик: 63
Всего участников: 9
Олег Базилевич, Константин Дмитриев, Іван Поліщук
Всего реплик: 57
Всего участников: 9
Олег Базилевич, Константин Дмитриев, Іван Поліщук

события

июня 2022
ПнВтСрЧтПтСбВс
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123