Про підготовку київського "Динамо" до нового сезону у порівнянні з тим, що відбувалось 9 років тому
ДК-2019_original
Це матеріал, який свого часу підготував О.П.Базилевич щодо підготовки київського "Динамо" у 2011 р. Порівняйте з тим, що має відбутися зараз і зробіть свої висновки самі.

------------------------------------

Про можливі причини незадовільного виступу «Динамо» Київ у заключній фазі сезону 2010-2011 рр. 29.06.2011

Робота у підготовчий період не забезпечила стійких, довгострокових зрушень у функціональному стані організму гравців. Причини цього наступні:
1. Підготовчий період виявився занадто коротким – він розпочався 16 січня, за місяць до старту у Лізі Європи, і складався всього лише з двох двотижневих зборів (в Ізраїлі та Іспанії).
2. У цей період використовувався переважно ігровий метод підготовки (дев'ять контрольних ігор). З точки зору теорії і практики тренування, з допомогою ігрового методу неможливо досягти стійкого функціонального стану.

Короткочасність досягнутого тренувального ефекту проявилася у змісті, а також і у результатах наступних ігор:

17 лютого - 13 березня - п'ять перемог у п'яти матчах (Бешикташ - 4: 1, 4: 0, Металург (Д) - 2: 0, Манчестер Сіті - 2: 0, Ворскла - 2: 0) – спостерігається короткочасний ефект ігрового методу підготовки .

17 березня - 14 квітня – одна перемога у шести матчах (Манчестер Сіті - 0: 1, Дніпро - 0: 1, Кривбас - 3: 0, Брага - 1: 1, 0: 0, Металург (З) - 1: 1) – спад у функціональному стані.

18 квітня - 15 травня - шість перемог у шести матчах (Зоря - 2: 0, Арсенал - 3: 0, Шахтар - 3: 0, Карпати - 2: 1, Арсенал - 2: 0, Волинь - 5: 1) – тимчасова стабілізація функціонального стану на тлі слабкості суперника.

21 травня - 25 травня - дві поразки у двох матчах (Іллічівець - 2: 3, Шахтар - 0: 2) - наступний спад в стані команди.

Таким чином, у динаміці результату проглядається синусоїда, котра свідчить, що функціональний стан команди нестабільний і тому навчально-тренувальний процес потребує корекції. В ході чемпіонату не були використані можливості оперативної корекції функціонального стану команди: паузи 20 березня – 2 квітня та 23 квітня - 1 травня. В цей час було б доцільно більше часу приділити функціональній підготовці.

З урахуванням того, що підготовчий період триває не більше 30 днів, необхідно першу його половину наситити вправами функціональної спрямованості. У другій частині підготовчого періоду на тлі таких вправ використовувати швидкісну роботу в обстановці, максимально наближеній до ігрової, а також контрольні матчі.